Transport.mielec.pl

Prawo reguluje niemal wszystkie elementy naszego życia, więc jeśli chcemy prowadzić firmę, lub jakiekolwiek inne działania, należy zapoznać się z informacjami, co musimy spełniać, by w pełni legalnie podejmować się działań.

Transportowe informacje prawne i nie tylko

Jak założyć firmę transportową

Relacje prawne w branży transportowej

Transport zawsze pozostawia wiele do życzenia, ponieważ niektóre regulacje nie są do końca jasne, a firmy wykonujące transport międzynarodowy, muszą stale współpracować z prawnikami, którzy będą obserwować wszystkiego rodzaju zmiany krajowe oraz te, istniejące w porozumieniach międzynarodowych. 

Sprawny sprzęt do transportu towarów na drodze!

Przede wszystkim, należy pamiętać o jakości opon, które nie mogą pozostawiać wiele do życzenia. Dodatkowo wszystkie światła, muszą działać bez zarzutu, a jeśli stan tira będzie pozostawiał coś innego do życzenia, może zostać skierowany do dużo bardziej skomplikowanej kontroli, która będzie również wykazywać stan techniczny hamulców i tym podobnych elementów sprawdzanych standardowo podczas większości realizowanych kontroli. Firmy które zajmują się takimi aspektami jak transport krajowy, mogą spodziewać się również różnego rodzaju kontroli, inspekcja transportu drogowego, jest niestety mało łaskawa i wyrozumiała, nie można się temu dziwić, gdyż od stanu i wyposażenia, zależy również bezpieczeństwo innych użytkowników ruchu drogowego i niebezpieczeństwo może nawet wpłynąć na ich życie i stan zdrowia.

Dlatego F.T.U.H MaxTrans czyli firma transportowa, która znajduje się w mieście Mielec z woj. podkarpackiego w pełni dba o swój sprzęt i systematycznie dokonuje przeglądów aby mieć pewność, że ich samochody to w 100% sprawne jednostki gotowe do realizacji zleceń. Poza transportem również krajowa i międzynarodowa spedycja. Firma ta posiada biuro na ul. Wolności 75 a kontakt z nimi na przykład telefoniczny to telefon +48 17 583 02 79. Samochody prowadzone to duże, ciężkie zestawy, dla ciężarówek od 4,5 tony aż do 24 ton zarówno dla tirów jak również zestawów tandem i jumbo (ciężarowe samochody, plandeki z przyczepami).

kosztowne błędy w prowadzeniu firmy transportowej

Warto być stale zabezpieczonym, ponieważ w innej sytuacji, może niestety okazać się, że jedno nasze niedopatrzenie, będzie kosztować naszą działalność ogromne grzywny i kary, które również mogą spowodować w wyjątkowych przypadkach, szczególnie jeżeli dojdzie do wypadku w winy firmy transportowej, a raczej niesprawności sprzętu nawet bankructwo firmy. Szukając informacji o takich elementach jak zestawy drogowe, pewnie nie będzie zaskoczeni ilością niezbędnych elementów, jednak jest to już tak powszechne, że w sklepach można znaleźć wszystkie zestawy drogowe, gotowe do zakupu i użytku, więc nie musimy szukać informacji, w co powinien być wyposażony tir, a finalnie szukać wszystkich elementów osobno.

Obecnie tak samo jak w przypadku salonów samochodów osobowych, salony ciężarowych samochodów oferują kompleksowe rozwiązania wraz z partnerami, którzy uzupełniają ofertę ciągników siodłowych o naczepy. Każda ciężarówka, musi zachować również profesjonalne standardy jakości, czyli nie ma możliwości, by w swojej flocie samochodów, dana firma posiadała, jakikolwiek uszkodzony lub niesprawny w 100% ciągnik siodłowy lub zestaw drogowy.