Transport.mielec.pl

Jak w przypadku każdej firmy, warto znać pewne kwestie, które nie zawsze są oczywiste. Dla firmy transportowej, idealnym rozwiązaniem jest nie tylko sam transport ale również spedycja.

Co warto wiedzieć zakładając firmę transportową?

Jak założyć firmę transportową
Zakładając firmę, warto zapoznać się z informacjami o możliwościach i zastrzeżeniach prawnych, które mogą nas spotkać na naszej drodze. Często się zdarza również, że przychodzą zmiany w prawie, a my nie interesując się tym, zwyczajnie je omijamy. Co w takich sytuacjach robić? Jaka będzie nasza najlepsza możliwa reakcja. Wszelkiego rodzaju problemy i komplikacje, warto opisać na takim przykładzie jak transport i liczyć tutaj zarówno na transport międzynarodowy i krajowy
Transport ciężarowy

Regulacje prawne a transport

Po pierwsze, regulacje prawne informują wszystkich przedsiębiorców o tym, jakie mają możliwości, czego powinni unikać oraz jakich zasad muszą trzymać się obowiązkowo. Zastanówmy się, jak przykładowo musi być wyposażony tir, ile godzin może pracownik jechać przez trasę oraz jaki stan musi posiadać dana ciężarówka, by została przepuszczona w czasie kontroli. Policjanci bardzo często kontrolują kierowców tirów i ciężarówek, ponieważ ich wyposażenie bardzo rzadko jest kompletne, kierowcy wielokrotnie przekraczają godziny pracy, lub stan auta pozostawia bardzo wiele do życzenia. Kierowca tira, bardzo często jest jedynie zdany sam na siebie, więc oprócz podstawowego wyposażenia, jakim jest trójkąt ostrzegawczy i klasyczny zestaw drogowy, warto by posiadał dodatkowe klucze i kilka podstawowych narzędzi, które może nie tyle pozwolą na kompleksową naprawę auta, ale na doprowadzenie go do stanu używalności, tak by dojechać do najbliższego punktu kontrolnego. Sama ciężarówka musi mieć dobrej jakości opony, dzięki którym jazda będzie w pełni bezpieczna, nie wspominając już nawet o oświetleniu dlatego niejednokrotnie w celu zapewnienia płynności transportu i zleceń wbrew pozorom bardziej opłaca się kupić samochód nowy w leasing i pozbyć się problemów, które mogą być wobec nas egzekwowane od zleceniodawców na podstawie spisanych umów.

Monitorowanie czasu pracy kierowcy zawodowego

Tiry wyposażone są w końcu w specjalne urządzenia monitorujące czas i inne parametry pracy, tak zwane tachografy. Tarcze rejestrujące, muszą zostać wymienione podczas każdej podróży i biorąc pod uwagę, że obecnie większość systemów jest cyfrowa, ich oszukiwanie jest o wiele trudniejsze. Kiedyś istniała taka możliwość, stosując chociażby magnesy, dzięki którym wskazówka się zatrzymywała i można było dalej jechać. Niestety jeśli ktoś trafił na kontrolę drogową, istniało ogromne ryzyko otrzymania mandatu, lub bardzo wysokie grzywny, która zostałaby nałożona na firmę. Rozwijając firmę, idealnym uzupełnieniem dla transportu jest spedycja krajowa czy zagraniczna a w połączeniu z magazynowaniem stanowi idealnie skomponowaną ofertę dla przyszłych klientów. Klienci chcą aby jedna firma obsłużyła ich od A do Z zachowując kompleksową realizację usług. Dodatkowo pozwala to zoptymalizować ładunki i zlecenia nie tylko jeżeli chodzi o czas ale również koszty. Nie zawsze czas jest wyznacznikiem priorytetu, czasami nie chodzi o czas ale o logistyczną optymalizację zleceń gdzie czas pełni drugorzędny priorytet w zleceniu. Zobacz także inne cenne informacje w naszym serwisie z tematyki i zagadnień związanych z branżą transport i magazynowanie towarów, które z pewnością uzupełnią powyższy artykuł o inne cenne informacje.