Beton drogowy dobrej jakości

Beton jest surowcem używanym w budownictwie.

Wyróżnia się kilka rodzajów betonu, między innymi ze względu na jego: ciężar objętościowy lub sposób zagęszczania.

Beton ze względu na jego ciężar objętościowy możemy podzielić na:

Dobry beton towarowy ciężki; głównie stosowany do budowy elektrowni atomowych, aby zmniejszyć promieniowanie jonizujące. Do jego wykonania używa się specjalnych kruszyw, które scalają go dużo mocniej, między innymi są to kruszywa stalowe lub manganowe.

● Beton zwykły; zastosowanie znalazł w budownictwie, szczególnie do wykonywania konstrukcji betonowych i żelbetowych, ale także do elementów o podwyższonej izolacji cieplnej na przykład pustaków ściennych. W wykonaniu tego typu betonu używa się kruszyw naturalnych takich jak piasku lub żwiru, a do drugiego rodzaju elementów ściennych kruszyw porowatych np. keramzyt.

● Beton lekki; stosuje się go do wykonywania elementów ściennych, jak i stropowych średnio, i drobnowymiarowych włącza się w to płyty ścienne lub stropowe oraz bloczki ścienne. Wykonany jest z połączenia cementu, piasku, wody i dodatkowo ze środka pianotwórczego.

Dobra i sprawdzona Betoniarnia Staszów woj. Świętokrzyskie

Wśród wielu firm, które znamy jest jedna w Staszowie, którą cechuje naprawdę wysoka klasa betonu. Najlepszy beton Staszów to doskonała receptura i kontrola dostaw produktów, taki właśnie beton oferuje BETOMEX.

Beton Staszów BETOMEX – beton drogowy i towarowy oraz asfalt

ul. Towarowa 46
28-200 Staszów
woj. Świętokrzyskie

Tel/Fax : 15 864 44 19

Zadzwoń: +48 798 460 460 i zamów dobry jakościowo beton towarowy i drogowy albo inne produkty, które cechuje jakość!

Możemy również podzielić beton ze względu na sposób zagęszczania na przykład natryskowy, wirowany, próżniowy, lecz najczęściej możemy spotkać się z betonem wałowanym, różniącym się od zwykłego betonu jedynie proporcjami poszczególnych składników. W tym wypadku stosuje się również dodatkowo popioły lotne, dodatki mineralne, jak i chemiczne domieszki. W tym betonie możemy również zauważyć dużo mniejszą ilość wody. Stosuje go głównie przy budowie dróg, co czyni go jednym z ważniejszych spośród wyżej wymienionych.